Liity TYRMYn jäseneksi

Näin kevätkokouksen alla muistuttelen TYRMYn jäsenmaksusta, joka on edellytys jäsenyydelle. Jäsenmaksu tälle vuodelle on vaivaiset 6 € ja syyskokouksen päätöksen mukaisesti nykyään voi myös maksaa useamman vuoden jäsenyyden kerralla; kuinka kätevää! Maksathan kuitenkin vain kuudella jaollisen summan.

Jäsenyys on erinomaista erityisesti, sillä:

  • Olet osa turkulaista metalliskeneä
  • Tuet rakasta yhdistystä, musiikkikulttuuria ja ylioppilaskuntatoimintaa
  • Pääset nauttimaan vain jäsenille suunnatuista tapahtumista
  • Saat soveltuen jäsenalennusta tapahtumista sekä tuotteista ja ensisijaisuuden rajallisen osallistujamäärän tapahtumiin
  • Olet puhe- ja äänioikeudellinen yhdistyksen kokouksissa
  • Saat oikeuden kantaa TYRMYn jäsennauhaa asianmukaisissa juhlatilaisuuksissa

Jäsenmaksun voit suorittaa tapahtumissa hallitukselle käteisellä tai tilisiirrolla tilille FI14 5711 1320 0434 71 ja ilmoittamalla nimesi maksun viestikentässä.

Mikäli et ole aiemmin ollut yhdistyksen jäsen, ilmoitathan myös koko nimesi, asuinkuntasi, sähköpostiosoitteesi ja mahdollisen TYYn jäsenyytesi taloudenhoitaja Hanna Yli-Paunulle. Vaihtoehtoisesti voit myös täyttää lomakkeen.

Jäsenmaksun ohjeet löytyvät aina myös etusivulta.

« Takaisin